HAUS mūro betono blokeliai – geriausias pasirinkimas pastatų sandarumo problemoms spręsti.
Pastatų sandarumo lygis tampa vis svarbesniu statybos veiksniu. Norint ekonomiškai eksploatuoti pastatus, neužteks įsirengti kokybišką šildymo sistemą. Reikia užtikrinti,kad šiluma būtų išlaikoma pastato viduje.

Pastato sandarumo testas – paprastas, greitas, aiškus

Sandarumo testas nustato oro nuotėkio kiekį kubiniais metrais vienam kvadratiniam metrui pastato vidinio paviršiaus. Pastato sandarumo testas leis kiekvienam suprasti statybos ar statybos darbų vertę. Šis testas parodys, ar nepermokate už perkamą namą, ar statybos darbai atitinka sutartus kainos ir kokybės reikalavimus. Šio testo kaina atsipirks po pirmo ar antro šildymo mėnesio, o vėliau ir toliau sutaupysite. Juk niekas iš mūsų nenori mokėti už tai, už ką mokėti nėra verta.

Sandarumo tikrinimas yra pripažintas metodas, naudojamas bendram oro kiekiui, prarastam dėl nesandarumo pastato konstrukcijoje, matuoti. Tai dažnai vadinama nekontroliuojama ventiliacija (skersvėjais).

Šis testas yra svarbus nustatant naujo pastato energijos vartojimo efektyvumą ir gali nustatyti prastą statybos darbų kokybę. Įvedus griežtesnius reglamentus, pastatų projektuose dažnai bus atsižvelgiama į sandarumą statybos proceso pradžioje, siekiant užtikrinti, kad jis atitiktų reikalavimus.

Pastato nesandarumas gali sukelti įvairių problemų:

 • nepageidaujami šilumos nuostoliai;
 • diskomfortas gyventojams (šalti namai);
 • padidintos sąskaitos už šildymą (kad būtų išvengta šalčio);
 • didesnė CO2 emisija (dėl to, kad reikia papildomo šildymo).

Kaip atliekamas pastato sandarumo testas?

Sandarumo testas atliekamas statybos proceso pabaigoje, kad būtų laikomasi statybos taisyklių/standartų. Bandymo rezultatai naudojami SAP ir SBEM skaičiavimuose ir gali turėti įtakos bendram naujų pastatų energetiniam įvertinimui.

Norint užbaigti sandarumo bandymą, būstas turi būti tuščias. Oro bandytojai į išorinę angą, pavyzdžiui, tarpdurį, sumontuoja ventiliatoriaus durų bandymo įrangą – didelius ventiliatorius. Tada jie tai naudos pastato slėgiui ir slėgio skirtumų bandymui. Tada išorinis oro slėgis patenka per įtrūkimus ir angas.

Ventiliatorius paprastai sumažina slėgį namuose iki mažiausiai -60Pa slėgio. Anemometras nuskaitys vidinį slėgį, išorinį slėgį ir stiprumą, kuriuo ventiliatorius turi dirbti, kad sukurtų slėgio skirtumą. Tai padės apskaičiuoti oro nutekėjimą.

Atliekant sandarumo testą tikrinama:

 • laukinės pastato sienos ir stogo sandūra;
 • kolonos, laukinės sienos ir stogo sandūra;
 • vidinės sienos ir stogo sandūra;
 • langų rėmai;
 • durų rėmai;

Rečiausiai nesandarumas aptinkamas langų rėmuose. Visose kitose išvardintose vietose dažnai aptinkamas didelis nesandarumo lygis.

Sandarumo testas turi būti atliktas visų paskirčių naujai pastatytiems pastatams, kurių energinio naudingumo klasė yra A, A+ ir A++.

C ir B klasės pastatams, kurių projektavimas ir (ar) statyba buvo finansuoti Europos Sąjungos ir (ar) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Kiek pastato sandarumo testas kainuoja ir kiek užtrunka?

Iš tiesų, tikslią kainą įvardinti sunku, nes ji priklauso nuo daugelio veiksnių.  Labiausiai – nuo šildomo statinio ploto. Norint sužinoti tikslią kainą, reikia susisiekti su sandarumo bandymus atliekančiomis įmonėmis ir konsultuotis individualiai. Viešai įvardijama, kad kaina prasideda nuo 200 eurų.

Kalbant apie laiką, vidutiniškai pastato sandarumo testas trunka apie 2 valandas.  Tikslus laikas priklauso nuo testuojamo pastato ploto ir oro nutekėjimo lygio.

Haus mūro betono blokeliai – geriausias pasirinkimas

Norint užtikrinti aukštą pastatų sandarumo lygį, svarbu pasirinkti tinkamas statybines medžiagas. Geriausias pasirinkimas yra Haus mūro betono blokeliai,  kurie tinka A, A+ ir A++ energinio naudingumo klasės pastatams. Pasirinkę šiuos betono blokelius, užtikrinsite pastato sandarumą, panaikinsite arba bent jau iki minimumo sumažinsite šiluminius tiltelius.

Namo išorinėms sienoms yra naudojami 200 – 250 mm pločio Haus mūro betono blokeliai SM6 ar S25. Šių betono blokelių siena yra tvirta, sandari, geba išlaikyti per dieną susikaupusią šilumą ir atiduoti ją namui nakties metu.

Be puikių izoliacinių savybių, HAUS mūro betono blokeliai taip pat pasižymi ir kitais privalumais:

 • aukšta kokybė ir palyginti nedidelė kaina. Taigi, puikus kainos ir kokybės santykis;
 • didelis asortimentas įvairioms sienoms: laikančioms, nelaikančioms, pertvaroms, kolonoms ir kt.
 • greitas ir tikslus montavimas; atsparumas drėgmei;
 • patikima garso izoliacija (iki 58 dB);
 • betonas – nepūvanti ir nedegi medžiaga.

Įvairius HAUS mūro betono blokelius gaminanti įmonė Vilniaus betono gaminiai siūlo platų asortimentą, patrauklias kainas ir nuolaidas. Profesionalūs įmonės darbuotojai patars kiekvienam, kas kreipsis dėl informacijos, susijusios su HAUS statybiniais mūro betono blokeliais, padės išsirinkti.

KTU: Kauno Technologijos Universitetas atliko mūro blokų HAUS sienos fragmentų oro pralaidumo tyrimą.

Čia keletas nuotraukų kurios atliktos bandymų metu.

Gavome labai gerus rezultatus: