ATRAMINĖ SIENUTĖ

Atraminė sienutė iš HAUS blokelių 

Dažnai ruošdami statybvietę ar tvarkydami savo sklypą gyventojai keičia esamą reljefą. Statant įvairios paskirties statinius šlaituose, ruošiant statybos aikštelę kartais nukasamas gana storas grunto sluoksnis arba užpilamas atvežtinis gruntas. Gretimi sklypai ar jų dalys lieka gerokai aukščiau ar žemiau tvarkomo sklypo. Vienu atveju kaimynai nuogąstauja, kad jų statiniai ar gruntas gali atsidurti žemesnio reljefo sklype, kitu – kad nuslinkus užpiltam gruntui bus padaryta žala jų nuosavybei. Nuo tokių pavojų gali apsaugoti atraminė sienutė, įrengta laikantis šiam inžineriniam statiniui taikomų reikalavimų.

Atraminės sienutės paskirtis – sulaikyti už jos esantį gruntą, kad nenugriūtų ar nenušliaužtų. Dėl to sienutės konstrukcijos turi būti suprojektuotos ir įrengtos taip, kad atlaikytų grunto spaudimą. Ypač svarbu numatyti tinkamą sienutės storį, jos armavimą, inkarų poreikį ir jų tvirtinimo vietas.

Atraminė sienutė – tai siena, kurios turi atlaikyti sulaikomos medžiagos slėgį. Sienos pamatą sudaro gelžbetoniniai poliai ir pamatinė sija. Atraminė sienutė montuojama iš HAUS klojinių blokų. Priklausomai nuo atraminės sienutės aukščio ir veikiančių apkrovų, parenkami HAUS P6-20, P25 arba HAUS P6-30 betoniniai blokeliai.

20 cm 25 cm 30cm

 

Atraminė sienutė iš HAUS blokelių – montavimas

 

Atraminė sienutė iš HAUS blokelių – nuotraukų galerija