HAUS blokelių gamintojai rugpjūčio pradžioje paleido 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteką. Tai skaitmeninis įrankis, kuriantis pridėtinę vertę visiems statybos proceso dalyviams – nuo projektuotojų iki statybininkų; tai įrankis, užsakovams garantuojantis spartesnį projekto įgyvendinimą ir mažesnes sąnaudas.

„Rinkoje jaučiamas didžiulis spaudimas kuo greičiau, efektyviau ir mažiausiomis sąnaudomis įgyvendinti projektus, – sako HAUS blokelių gamyklos akcininkas Artūras Škil. – Trimatė HAUS elementų biblioteka sukuria sinergiją tarp visų statybos proceso dalyvių, taip spartindama darbus, taupydama medžiagas, o komunikavimą darydama aiškų ir paprastą. Ne mažiau svarbu, kad taip realizuojami ir tvarios statybos principai.“

3D CAD/BIM HAUS blokelių bibliotekos kūrimą paskatino gamintojų partneriai – UAB „NJ Optimal“ projektuotojai.

„Dirbdami įvairiuose projektuose, susiduriame su kone kasdien pasikartojančiomis problemomis: tai būtinybė perdarinėti projektus, vėl ir vėl atlikti tas pačias pasikartojančias užduotis“, – pasakoja UAB „NJ Optimal“ direktorius konstruktorius Arvydas Kublickas, kurio vadovaujama įmonė ir sukūrė trimatę HAUS elementų biblioteką.
Projektuotojai išvengia pasikartojančių veiksmų

Paprastai visuose pastatuose yra pasikartojančių elementų, kurie, nors ir panašūs, kiekviename objekte projektuojami iš naujo. Toks projektavimas – papildomos ir nenaudingos laiko ir lėšų sąnaudos, didinančios bendrą projekto sąmatą. 3D CAD/BIM HAUS blokelių biblioteka yra įrankis, kuris padeda išvengti tokio perteklinio projektavimo.

„Rinkoje jaučiamas didžiulis spaudimas kuo greičiau, efektyviau ir mažiausiomis sąnaudomis įgyvendinti projektus, –
sako HAUS blokelių gamyklos akcininkas Artūras ŠKIL. – Trimatė HAUS elementų biblioteka sukuria sinergiją tarp visų statybos proceso dalyvių, taip spartindama darbus, taupydama medžiagas, o komunikavimą darydama aiškų ir paprastą.“

Projektuotojai žino, kokia svarbi dirbant algoritmu pagrįsta biblioteka. Užuot kūrę biblioteką, pagal situaciją ją atnaujinę ir tam prarasdavę nemažai laiko, dabar projektuotojai, naudodamiesi algoritmu, tai padaro per kelias sekundes.

„Ši biblioteka yra sprendimas, nes statybose vis aktualesnė BIM metodologija – tiek projektuojant, tiek statant“, – pastebi blokelių gamintojų atstovas A.Škil.

Kaip tai veikia skaitykite plačiau čia.